Proslulý designér Pininfarina tragicky zahynul

7. srpna 2008 v 17:42 | Petr Brdičko |  Novinky a zajímavosti
Známý italský designér Andrea Pininfarina zahynul 7. srpna 2008 ráno nedaleko italského Turína. Podle policie je příčina nehody jednoduchá - protijedoucí vozidlo řízené 78 letým řidičem se střelo s Pininfarinovým skútrem Vespa, mistr přeletěl přes řídítka a hlavou narazil do čelního skla automobilu. Na místě zemřel.

Andrea Pininfarina se narodil 26. června 1957 jako vnuk zakladatele designerské firmy Pininfarina. Oženil se s Cristinou Pellion, se kterou měl tři děti, syny jménem Blessed, Sergio a Luca. V roce 1981 se Pininfarina stal inženýrem mechaniky na škole Polytechnik of Turin a o rok později byl zaměstnán v USA ve firmě Freuehauf corporation. V roce 1983 se poprvé zapojil do rodinného podniku, kdy spolupracoval na projektu vozu Cadillac Allanté. V roce 1987 se stal vícemanažerem společnosti a o rok později manažerem. V roce 1994 povýšil na funkci ředitele a v roce 2001 dokonce na pozici Generálního ředitele.
Jeho život předčasně ukončila výše zmíněná nehoda.

Ze studia Pininfarina pochází několik skvostů automobilů, jako je Ferrari Enzo, Volvo C70, Lancia Montecarlo a nemalý podíl má Pininfarina i na voze Škoda Favorit, u kterého spolupracoval s konkurenční firmou Bertone.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama