Programy na virtual tuning - který si vybrat?

9. září 2008 v 18:02 | Lukáš Obermajer |  Virtual tuning
Programů, ve kterých lze tvořit virtual tuning je zajisté mnohem více, tyto tři programy jsou však nejrozšířenější a jejich konkurentů na srovatelné úrovni je opravdu pomálu. Všechny tyto programy si můžete stáhnout zdarma na serveru Stahuj.cz.
Adobe Photoshop
Již několik let patří na absolutní špičku co se zpracování digitálního obrazu týče. Svými možnostmi a kvalitou daleko předstihuje konkurenty. Jeho ovládání je snadné a intuitivní, nabídky jsou přehledně uspořádané a program je při práci mimořádně stabilní i na slabších počítačích. Bohužel, za kvalitu se platí a v tomto případě opravdu dost. Nejlevnější verze programu Adobe Photoshop stojí 53 998 korun. Za to však získáte naprosto profesionální grafický editor s téměř neomezenými možnostmi. Adobe však také myslí na budoucí grafiky, a tak nabízí tento program také v několikanásobně levnější verzi. Při zakoupení této verze máte však jen 30 dní na vyzkoušení a poté musíte zaslat zastoupení firmy Adobe vaše hodnocení programu. Až poté získáte plnohodnotný aktivační klíč. Co se týče virtual tuningu, je Photoshop zřejmě nejpoužívanějším a nejvhodnějším softwarem. Můžete díky němu vytvořit prakticky cokoliv a tak většina virtual tunerů sahá právě po něm.
Corel Paint Shop Pro
Pokud máte hluboko do kapsy a zakoupení grafického programu za několik desítek tisíc korun je pro vás nemyslitelné, stále máte k dispozici levnější alternativu, která vám nabízí prakticky to samé, v tomto případě však "jen" za 1859 korun a je jí konkurenční grafický editor firmy Jasc software. Zatímco Photoshop v poslední době výrazně podražil, Corel naopak výrazně zlevnil. Chválen je také za jednoduchost, ta je však daní za méně funkcí a efektů. Otázka však je, zda tyto efekty nelze nahradit zručností grafika. Každopádně i při malém ochuzení ve srovnání s Photoshopem lze tento program na virtual tuning použít a myslím, že s ním lze vytvořit i velice zajímavá díla. Jak jsem již jednou řekl, vše je jen otázkou zručnosti.
Gimp!
Úplně nejlevnějším ale zároveň také nejméně výkonným programem je freeware Gimp!. Ten je již delší dobou počítačovými fandy vyzdvihávanou volbou pro náhradu drahého komerčního grafického softwaru. Vznikl původně jako grafický editor pro Linux, ale pro velkou oblibu brzy následovala také upravená verze pro Windows. Je sice pravda, že i Gimp! dokáže dělat při úpravách fotografií divy, ale není plnohodnotně srovnatelný s velikány typu Photoshop, takže na nějakou přehnanou kvalitu můžeme rovnou zapomenout. A virtual tuning zrovna nepatří mezi lehké grafické úkony, jde v podstatě o tzv. americkou retuš, která je výsadou těch nejschopnějších grafiků a proto je adekvátní vybavení zcela nezbytné.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 gta samp gta samp | 15. října 2013 v 16:11 | Reagovat

Vítejte udělali jsme pro vás server z jménem *Gangster Server* budeme  slavit vanoce a bude taky let smrti,zavody,kopec smrti,tuning sraz atd. Zde ip : 93.185.105.132:9729 Děkujeme za navštívení. :D :-D  :-D  :-D přidtě bude sranda

2 BenyC BenyC | E-mail | 16. ledna 2017 v 16:27 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

3 MarcoB MarcoB | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:09 | Reagovat

Máte spoustu zajímavých článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama