Srazy / Akce

Kam na víkend? Zítra začíná Tuning show Blatná, za týden Auto show Slušovice.

11. června 2009 v 17:26 | Lukáš Obermajer
Podle poslední předpovědi nás čeká velmi příjemný, teplý a slunečný víkend s teplotami kolem 20 stupňů. Teď nečtete předpověď počasí, chci vás jen naladit na jeden z blížících se srazů. Už zítra totiž začíná Tuning show na letišti Tchořovice u Blatné. Nabízí se tak jedinečná příležitost vynahradit si deštivé počasí, které provázelo jinak skvělý sraz TuninXCars před dvěma týdny.
V Blatné si můžete zasprintovat na 400 metrů, zůčastnit se soutěže Show & Shine která bude hodnocena porotou Tuning Cupu, nebo se můžete pokusit získat minibike, který bude cenou pro nejpočetnější klub. Milovníci HiFi zástaveb mohou poměřit sílu při Db dragu. Zábava ale neskončí ani po setmění, kdy se bude soutěžit o nejlepší noční tuning. Páteční večer zakončí ohňostroj v jedenáct večer a Strip show po půlnoci.
Sobota se ponese v duchu již zmíněných sprintů, gumování, kaskadérských představení a dalších doprovodných akcí. Vyvrcholením bude předávání cen v odpoledních hodinách.
Pokud je pro vás Blatná daleko, nebo už máte na víkend jiný program, za týden, v pátek 19. června odstartuje další akce, tentokrát ve Slušovicích u Zlína.
Pro více informací o srazech klikněte na obrázky.

Auto Praha 2008 klepe na dveře

23. dubna 2008 v 18:00
12. ročník dnes již klasického automobilového trhu Auto Praha se blíží a tým Ludeco se ho opět zúčastní. Jako už každým rokem i letos bude součástí akce tuning sraz, který proběhne v sobotu 26.4.2008. Pořádáno je vše opět na Výstavišti v Letňanech od 25. do 27.4.2008, dopravit se můžete automobilem, i městskou hromadnou dopravou, kterou zdarma ze stanic Českomoravská a Vysočanská připraví pražský Dopravní podnik. Co se vstupného týče, hrabe se do výše jednoho sta korun, je zde opět možnost zlevněného vstupného, které si můžete zařídit zde. Rodinné vstupné je 200 Kč, parkovné je 100 Kč. Takže kdo má čas a má rád auta, vyrazí o víkendu do Letňan.

Autosalon Ženeva 2008 otevře své brány již za týden

28. února 2008 v 9:47 | Lukáš Obermajer
Snad nejprestižnějším a nejvíce očekávaným autosalonem je každoročně Ženeva. Již 78. ročník této Motor Show proběhne ve dnech 6. - 16. března, pro novináře však bude výstavní plocha zpřístupněna už o dva dny dříve, tedy 4. března. Pokud se chystáte Ženevský autosalon navštívit, počítejte se vstupným na jeden den za 14 CHF, dětské vstupné (do 16 let) je za 8 CHF a skupiny nad 20 osob za 9 CHF na osobu. Vstupenky je možno zakoupit na místě, ale je výhodnější si je objednat předem. Výstava je otevřena ve všedních dnech od 10 do 20 hodin, o víkendu 9 až 19 hodin.
Letošní ročník je opět nabitý novinkami, i když mnoho z nich jsou jen nové karosářské verze již dříve představených vozů. Mezi ty patří například Alfa Romeo 8C Spider, Audi A4 Avant, nebo Renault Laguna GT. Bavorská automobilka BMW zase představí svůj sportovní kit pro BMW1 Coupé. Nouze ale nebude ani o nové modely, Ford představí novou malou a velmi úspěšnou Fiestu, která sdílí technické prvky s nedávno představenou Mazdou 2. Po designové stránce ale vychází z konceptu Verve. Velice očekávanou novinku chystá také italská Lancia - nový model Lancia Delta. Ten v nabídce zaplní mezeru mezi velkou limuzínou Thesis, která by ovšem měla dostat nástupce již příští rok, a malou Lancií Y, vycházející z Fiatu Punto druhé generace a která je také již téměř na konci své životní etapy.
Korejská automobilka Kia nedávno zveřejnila foto jednoho ze svých konceptů Kia Soul, který by se měl na nadcházejícím autosalonu také představit. Na druhé straně bude stát německý Mercedes, který do Ženevy chystá přestavení svého malého kupé Mercedes CLC Coupé. Francouzské automobilky na nás chystají hlavně sportovní modely, a to Peugeot 308 GT a Renault Laguna GT. Peugeot navíc představí kombi odvozené od modelu 308 (Peugeot 308 SW), které však jako by z oka vypadlo menšímu 207 SW.
Pro nás asi nejzajímavějším a nejvíce sledovaným vozem je druhá generace Škody Superb, která by na rozdíl od první generace neměla být na první pohled dvojčetem Passatu, ale měla by nabídnout vlastní image, blízkou designové filozofii značky Škoda. Bohužel, jak je tomu již zvykem, ještě než byl vůz oficiálně představen, vzbudil řadu rozporuplných reakcí, především proto, že zadní část až příliš nápadně připomíná jeden francouzský sedan… Pokud zůstaneme u VW Group, asi největší novinkou je Volkswagen Passat CC, který je oproti běžnému Passatu o 5 cm nižší a působí nesmírně dynamicky. Ten si zde odbude svou evropskou výstavní premiéru. Doslova velká severská novinka do Ženevy přijede až ze Švédska. Jedná se o sériové provedení sportovního SUV Volvo XC60, které vzhledově vychází ze studie představené před rokem v Detroitu.
Renault Laguna GTMercedes CLC coupéAlfa Romeo 8C Spider
Lancia DeltaVolkswagen Passat CCPeugeot 308 GT

Svátek úpravců: Essen Motor Show 2006

2. listopadu 2006 v 14:04 | DJ OBi
Letošní ročník Motor Show v Essenu proběhne v období od 1. - 10. prosince tradičně na místním výstavišti. Areál o rozloze 105.000 metrů čtverečních výstavní plochy bude zajisté k prasknutí nabytý tuningem. Cesta dlouhá 750km z Prahy se rozhodně vyplatí! Je to přeci největší tuningová show. Tuningových firem a prodejních stánků je každý rok více. Aby toho nebylo málo, v prvním patře v halách 8 můžete navštívit vynikající bleší trh!
Zde si můžete stáhnout trailer. (k uložení stiskněte pravé tlačítko myši a vyberte volbu Uložit cíl jako...)

Krátká fotoreportáž z AUTOSHOW Praha 2006

23. října 2006 v 15:09 | DJ OBi
 
 

Reklama